Niepowtarzalne bukiety na ślub

Kwiaty odgrywają wielką rolę w dniu ślubu. Tak naprawdę ich obecność w tym najważniejszym w życiu każdego człowieka dniu, jest już dużo wcześniej. Jeśli chcemy aby kwiaty znajdowały się w wielkiej ilości, aby były czołową dekoracją upiększającą całość, musimy zacząć planowanie tej obecności dużo wcześniej. Kwiaty mogą znajdować się na sukni ślubnej, mogą być rozproszone po całości, lub może być jeden ale za to duży i efektowny. Kwiaty to także piękna dekoracja we włosach (z pewnością będzie pasowała do ślubnego koku). Obecnie tego typu dekoracje są najmodniejszym trendem, mogą być obecne w dużej ilości i nikt nie powie że to przestarzały pomysł.

Panna młoda nie może być w pełni zachwycającą w dniu ślubu, bez bukietu kwiatów w dłoni. Dobrze dobrany bukiet to taki, który idealnie pasuje do stylu sukni ślubnej, do sylwetki panny młodej oraz do jej charakteru. Pod uwagę musimy wziąć także dodatki jakie będą zdobić całość, ich kolor a także (może wydawać się to niewiarygodne)  kolorystykę użytą w makijażu ślubnym.

Bukiet ślubny podobnie jak fason sukni, może optycznie korygować mankamenty figury. Duży, lejący bukiet kwiatów trzymany na wysokości brzucha, z pewnością zatuszuje troszkę większy brzuch. Inny model bukietu może wysmuklić figurę, czy odwrócić uwagę od np. pokaźnego biustu. Z pewnością każda panna młoda ma swój ulubiony rodzaj kwiatów i ma pewną wizję jak ma wyglądać jej wymarzona wiązanka ślubna. Kwiaty te powinny odzwierciedlać naszą osobowość, charakter, marzenia, a czasem nawet może pewne wspomnienia (związane z panem młodym). Zasada jest jedna, podobnie jak przy wyborze wszystkich elementów wyglądu panny młodej. Kwiaty powinny zdobić, dopełniać pięknego i wyjątkowego wizerunku panny młodej, a nie dawać efekt „przesady”, kiczu i przebrania.

W dzisiejszych czasach ilość kwiatów jak i ich rodzaj jest tak szeroką ofertą, że nikt nie ma problemu z dostaniem wyjątkowej wiązanki i to w krótkim czasie. Nie trzeba ograniczać się do tradycyjnych kwiatów, które były hitem w czasach naszych mam czy babć. Obecnie możemy wymyślić sobie najbardziej niepowtarzalny bukiet, z niespotykanych kwiatów i nie będzie to stanowić większego problemu. Ważne jest aby pamiętać o zamówieniu kwiatów ślubnych wcześniej, by mieć wewnętrzny spokój, że będą idealne na czas.