Eleganckie fryzury ślubne

Kiedy planujemy ślub i wesele, w pierwszej kolejności myślimy o sukni, dodatkach oraz o weselu i całej otoczce z nim związanej. Równie ważne jest dobranie odpowiedniej fryzury ślubnej. Oczywiście najpierw musimy wiedzieć jak będzie wyglądać nasza wymarzona suknia ślubna, aby potem do niej dobrać całą resztę – w tym także fryzurę. W zależności od tego czy suknia jest bardzo strojna, czy raczej skromniejsza taką wybieramy fryzurę.

Z włosami jest podobnie jak z dodatkami, źle uczesane i wymyślone upięcie może zepsuć cały efekt. Najpiękniej prezentują się upięcia lekkie, ciężkie koki odchodzą już na dalszy plan. Pół upięcia włosów z fantazyjnie podkręconymi kosmykami, są najbardziej uniwersalnymi fryzurami. Do takich upięć swobodnie wepniemy stroiki i welony, w zależności od tego czy upięcie jest z boku, czy po środku, wyżej lub nieco niżej – tak dopasowywany jest stroik i ewentualnie welon, aby nie przeszkadzały sobie nawzajem.

Obecnie w trendach ślubnych górują kwiaty. Styliści najchętniej widzą na taką okazję kwiaty żywe, można je pięknie zestawiać jako ozdoby sukni, ale także w fryzjerstwie mają bardzo wyjątkowe miejsce. Modne jest delikatne podkręcanie długich lub półdługich włosów, aby powstały romantyczne loki i wówczas wpina się żywy kwiat z boku jako skromną, romantyczną ozdobę. Jednak każda z nas jest inna, jedne lubią prostotę inne zdecydowanie atrakcyjniej wyglądają w ciekawym koku. Pomimo, iż koki są obecnie mniej popularne, nadal są spotykane, chociażby na zdjęciach ślubnych, jak nie na żywo na jakiejś pięknej pannie młodej. Dobrze uczesany i ciekawie, finezyjnie wymyślony kok, może dawać piękny efekt, a jeśli dodatkowo mamy połyskujące pasemka na włosach, wówczas gładko zaczesany kok, z luźno puszczoną grzywką będzie wyglądać cudownie.

Bardzo modne jest teraz wracanie w modzie do lat 20-tych. Jeśli mamy wystylizowaną suknię, właśnie w tym stylu, możemy pokusić się o piękną fryzurę „a’la lata dwudzieste”. Ten typ fryzur jest idealny dla pań o krótkich włosach. Krótkie – nie muszą oznaczać „nie ciekawe”. A jeśli mamy ciemne włosy i do takiego uczesania, zrobimy ciemniejszy makijaż w kolorze czerwieni lub fioletu – zachwyt pana młodego i gości mamy zapewniony. Nie bójmy się oryginalności i indywidualności, to co odmienne i nie spotykane zawsze jest najwyżej oceniane.