Propozycje dla puszystej Panny Młodej

Bardzo łatwo jest wystylizować i dobrać suknię ślubną w małych rozmiarach. Jednak panny młode w rozmiarze XL także mogą być zjawiskowe, piękne i modne. Znając kilka podstawowych zasad stosowanych przy większych rozmiarach, mamy dużą szansę na stworzenie prawdziwej „księżniczki”. Wszystkie panny młode o troszkę większych gabarytach, nie muszą być smutne i zawiedzione swoim wyglądem, dobrze ubrana kobietka w większym rozmiarze może wyglądać równie pięknie, jak ta nosząca rozmiar S.

Profesjonalne salony sukien ślubnych oferują suknie w szerokiej rozmiarówce, i dobrze jest zainteresować się kupnem w takich właśnie salonach. Przyjemnie jest mierzyć suknie w swoim rozmiarze niż wbijać się w za ciasne i bazować jedynie na wyobrażeniu jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. Zasadą podstawową przy wyborze właściwej sukni , jest dobranie takiej sukni, która wymodeluje naszą figurę, optycznie poprawi jej mankamenty.

W rozmiarze XL najważniejsze jest to, aby dany typ sukni stworzył figurę klepsydry, jeśli mamy biodra i biust dość pokaźnych rozmiarów, powinna fasonem uwidocznić talię i tym samym dać efekt szczuplejszej figury. Jeśli dość pokaźny biust jest kłopotem dla przyszłej panny młodej, trzeba wiedzieć, że w doborze sukni ślubnej taki biust nie stanowi problemu. Można go bardzo łatwo wymodelować i uwidocznić jego atuty dobrze wyprofilowanym i profesjonalnie uszytym gorsetem. W gorsetach dobrych firm, fiszbiny są całkowicie nie wyczuwalne a w dodatku podtrzymują ciężki biust, i pozwalają skupić się na uczuciach i emocjach panujących w dniu ślubu, a nie na dekolcie i na tym aby nic nie uwierało i źle nie wyglądało. Dla pań w troszkę większych rozmiarach, idealne są suknie wiązane na plecach, pozwolą dowolnie sznurować gorset i nic się nie stanie jeśli do ślubu schudniemy np. kilka kg, bo mając wiązany gorset w niczym te kilka kg mniej nie przeszkodzi.

Jeśli chodzi natomiast o większe biodra zawsze najlepiej zakryć je szeroką spódnicą, rozszerzający dół podkreśli węższą talię, i cała figura nabierze wymarzony kształt klepsydry. Mówiąc o spódnicy musimy mieć na uwadze wszelkie falbany, te regularnie ułożone przy większym rozmiarze mogą nadać efekt tak bardzo unikanej „bezy”.

Wszystkie dodatki i ozdoby muszą być indywidualnie dobrane odpowiednio do rozmiaru, aby nie były zbyt małe i ginące w całości, lub odwrotnie aby nie przytłumiły wielkością całą delikatność jaką ma w sobie panna młoda.