Co wybrać welon czy stroik?

Myśląc o pięknej pannie młodej, idealnie dopasowanej sukni z dodatkami, od razu do głowy przychodzi obraz całości ale… z welonem. Tak! tradycyjna panna młoda musi mieć welon na głowie, symbol czystości i niewinności. Pojawiają się pytania, czy welony są wciąż w modzie? Są na pewno! Nie oszukujmy się tradycje zawsze są w modzie, jakie by trendy nie panowały to tradycyjny wygląd zawsze przyciągnie wzrok, ucieszy najbliższych i zachwyci po latach.

Od jakiegoś czasu modnym elementem są kwiaty, przede wszystkim żywe kwiaty wplecione we włosy lub upięte gdzieś z boku, stroik taki cieszy się dużą popularnością i faktycznie wygląda bardzo subtelnie przy idealnie dopasowanej sukni ślubnej.

Często z różnych przyczyn nie możliwe jest włożenie żywych kwiatów do fryzury ślubnej, wówczas równie modne są sztuczne stroiki, kwiatuszki upięte podobnie jak żywe. Jeśli chcemy mieć koniecznie welon tak samo jak stroik, nie ma przeszkód, wiele modeli welonów da się pięknie zestawić ze stroikami.

Oferta welonów jest szeroka, trzeba jedynie dobrze wybrać do danego modelu sukni. Mamy welony ślubne lamowane – mogą być gęsto marszczone i na końcach posiadają lamówkę. Welony ślubne żyłkowe z grzebieniem, bardzo łatwo można wpiąć w dowolną fryzurę ślubną i zestawiać ze stroikami. Innymi modelami dostępnymi w salonach są welony bez obszyć, mamy także do wyboru welony haftowane i zdobione. W profesjonalnym salonie, kiedy już wybierzemy wymarzoną suknię, sprzedawczyni doradzi nam odpowiedni welon do danej sukni.

Trzeba przymierzyć i sprawdzić czy będzie pasował idealnie, czy nie będzie zbyt strojny lub za skromny. Welony upinamy albo od dołu, albo od góry, uzależnione jest to od typu fryzury ślubnej. Większość welonów da się dowolnie upinać, wyjątkiem jest gęsty welon trzywarstwowy, ten typ może być upięty tylko od góry, tylko wtedy będzie wyglądał ładnie i elegancko. Innym rodzajem welonów są także welony jednowarstwowe, dwuwarstwowe– oba te rodzaje mogą być w wersji zarówno długiej jak i krótkiej i wcześniej wspomniany welon trzywarstwowy odpinany.

Dobrze dobrany welon dopełni całość, i z pewnością doda delikatności każdej pannie młodej. Jeśli stoimy przed dylematem welon czy stroik?, nie koniecznie musimy wybierać, spytajmy w salonie może uda się połączyć obie ozdoby, wszystko zależy od tego jaką suknię wybierzemy i jaką mamy wizję na własny wyjątkowy wygląd.